طراحی خودرو

این وبلاگ فقط برای عاشقان واقعی طراحان خودرو است .

آموزش

ین اولین آموزشیه که تو این سایت قرار میگیره.امیدوارم خوشتون بیاد.

البته خودم نیز در پست های بعد از این آموزش  طراحی خودرو میزارم.

در ابتدا با یک کاغذ 8.5x11 اینچ (A4) شروع کنید ، جنس کاغذ باید جنسی باشد که وقتتان را نگیرد و رنگی باشد که قلم سفید را به خود بگیرد . من در اینجا از مداد آبی قابل پاک کردن با پاک کن استفاده کردم و طرحم را بر روی کاغذ سریع و آزاد می کشم . همزمان با توجه به اثری که طراحی می کنم ، هدفم خریدار است ، تمایل هم اکنون و آینده خریدار ، طراحی پویا ، پرسپکتیو دینامیک ، واقع گرایی (رئالیسم) در مقابل تخیل و اغراق برای حفظ تناسب در این طرح و تمام طرح هایی که در این پروژه یا پروژه های دیگر نقشی ایفا می کنند .

طرح های ابتدایی باید آزاد و خود انگیز باشند . فکر ، احتیاط و نگرانی زیاد باعث خاموش شدن ایده های جدیدتان می شود و آزادی را از فکرتان سلب می کنند . اگر به قلمتان اجازه حرکت آزاد دهید بصورت تصادفی خطوط جالب و خوبی را روی کاغذ ترسیم می کنید . من عادت داشتم که با دقت بسیار زیاد طراحی کنم ، ولی بعدها دریافتم که با شل کردن قلم و کشیدن خطوط زیاد و کوتاه می توانم در اندازه بزرگ نیز موفق تر باشم . بعد ها که کامپیوتر و پرینتر در دسترس داشتم متوجه شدم که کادر بندی و اندازه کاغذ و این گونه موارد زیاد مهم نیست ، بدون استفاده از کامپیوتر شما برای یکسری موارد پیش پا افتاده دورتان را پر از کاغذ کنید و یا روی کاغذهای باطله ی طرح های خود مثل صندلی بنشینید .

مرحله اول


من برای بدست آوردن پرسپکتیو و تناسب خوب طرح خطوط بالا را در طی کمتر از 2 دقیقه طراحی کردم. به یاد داشته باشید که طراحی خطوط اولیه باید کمرنگ باشد تا بتوانید مقدار زیادی از آن را پاک کنید .
مقداری با انگیزه باشید ! در حین طراحی یک موسیقی مورد علاقه و ملایم همیشه به من کمک کرده است . اگر ایده و خلاقیتتان را گم کرده اید پرسپکتیو ، قلم یا کاغذتان را عوض کنید . اگر دستتان مکررا یک حرکت را روی کاغذ انجام داد ، ذهن شما گاهی اوقات به خوبی پردازش می کند و بعضی ایده ها اتوماتیک وار وارد طرح می شوند - طراحی جدید به شما روی نمی آورد مگر اینکه مغزتان را برای معامله با یک ایده جدید پرتاب نکنید ! .
این فرضیه شاید فقط فرضیه من است ولی همیشه برای من کارآمد بوده است . اگر احساس کردید طرح اتومبیلی را دوباره و دوباره تکرار کردید به کلی آن طرح را متوقف کنید و با در نظر گرفتن یک کمپانی خودروساز دیگر به کار خود ادامه دهید .

مرحله دوم


در این مرحله با استفاده از یک روان نویس مشکی طرح خود را با مقداری اصلاح پررنگ تر کردم ، همچنین از خطوط کمرنگ به عنوان الگویی برای آنکه چه خطوطی باید تکرار شوند ، چه خطوطی باید تغییر کنند و چه خطوطی باید حذف شوند استفاده کردم . به عنوان نمونه پرسپکتیو عقب سمت راست ماشین را کمی اصلاح کردم . این قسمت باید بیشتر از قسمت قبلی که با خطوط مداد طرح کلی را کشیدید به طول بیانجامد چراکه از این قسمت به بعد خطوط شما قابل پاک کردند نیستند .

مرحله سوم


در این مرحله باید با استفاده از یک رنگ سفید مثل پاستل سفید ( این قسمت را نمی توانید روی کاغذ سفید اجرا کنید ) به های لایت ها بپردازید ، اما در ابتدا مطمئن شوید که هیچ خطی از مداد باقی نمانده باشد چراکه باعث کثیفی و سرایت رنگ مداد به هایلایت ها می شود و کبودیهای زشت و موضعی را روی کار ملاحظه می کنید .
مکانهایی که هایلایت می کنید بسیار ساده و مشخص هستند ، قسمت های بالای ابعاد اتومبیل روشن تر و قسمت های پایین تیره تر هستند . در استفاده از رنگ سفید زیاده روی نکنید ، معمولا به علت عجله در این مرحله رنگ سفید به اشباع می رسد و جایی برای مانور نهایی باقی نمی گذارد .

مرحله چهارم


حالا من شروع به سایه زدن با یک ماژیک الکلی با یک رنگ سیاه گرم می کنم . در قسمتهای نهایی کارم به سایه روشن زدن با ماژیک می کنم . این کار خیلی سریع پیش میرود . نکته ای که در مورد رنگ سفید گوشزد شد در این قسمت نیز رعایت کنید . ملایمت را با خودتان یدک داشته باشید - سعی نکنید کارتان را در این مرحله تمام کنید -

منبع:www.phalls.com

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۷ساعت ۱۲:۴۲ بعد از ظهر  توسط سید محمد میرسلیمی  |